Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chyby ve filmu

9. 4. 2007

1.) [posloupnost] Jack se chystá malovat Rose, a udělá dlouhou, silnou čáru. Když je později záběr na kresbu, tak na ní není žádná čára, která by mohla být onen první tah.

2.) [historické chyby] Když kapitán Smith dává radistům rozkaz k vyslání žádosti o pomoc, napíše při tom na papír pozici 41 st. 46 min. SŠ a 50 st. 14 min. ZD, kterou skutečně Titanic té noci vysílal, ale až zhruba 45 minut po srážce. Při prvním volání o pomoc byla uvedena pozice 41 st. 44 m. SŠ a 50 st. 24 min ZD.
Zajimavost: Ani jedna z těchto pozic neodpovídá skutečné poloze vraku Titaniku.¨

3.) [ostatní] K natáčení filmu byl postaven pouze pravobok lodi. V přístavu Southampton, odkud Titanic vyplouval, byl ale přiražen ke břehu levobokem. Záběr se tak otočil a většina mávajících jsou najednou leváci.

4.) [historické chyby] Když Rose vybaluje v kabině své obrazy, tak se mezi nimi objeví i Avignonské slečny od Picassa. Podle filmu by tedy obraz měl skončit na dně oceánu, ale ten je dodnes k vidění v Louvre.

5.) [viditelné vybavení/štáb] Když Rose přesekává Jackovi pouta, tak řetěz pout položený na trubce je oddělený už před dopadem sekery.

6.) [viditelné vybavení/štáb] Když jde Jack na večeři, tak přichází ke skleněným dveřím, které jeden ze sluhů otevře. Ještě než se tak stane, můžete vidět odrážející se kameru na skleněné výplni dveří.

7.) [faktické chyby] Když už je část Titanicu pod vodou, tak si všimněte, že komíny jsou stále rovné vzhůru k nebi. Takže když byla loď potopena asi v úhlu 20°, tak komíny byly stále rovně.

8.) [faktické chyby] Při "nádherném" přechodu z minulosti do současnosti přes Roseino oko (určitě jim to dalo spoustu práce ;o) vyplývá, že duhovky Kate Winslet (Rose) a Gloria Stuart (stará Rose) jsou stejné, ale po dalším přechodu už má Gloria Stuart (stará Rose) takové vodnaté duhovky.

9.) [historické chyby] Když Jack kouří s přítelem na palubě lodi, tak jeho cigareta má filtr. Ale cigarety s filtrem se začaly vyrábět až později.

10.) [posloupnost] Když se Jack miluje s Rose, a Rose otiskne ruku na to sklo, tak má jiný tvar než zevnitř auta.

11.) [chyby v animaci/efektech] Když Rose běží hledat někoho, kdo by jí pomohl vysvobodit připoutaného Jacka, narazí na zmateného pána v bílém oblečení. Ten ji táhne pryč a Rose mu dá pěstí. Všimněte si, že herec má na ruce (kterou si chce dát na nos) červenou barvu a že má i červený (krvavý) nos ještě než se ho dotkne.

12.) [posloupnost] Caledonn se na člun dostane tak, že vezme nějakou holčičku a řekne, že je jediný koho má. Když nasedá na člun, dává ji podržet nějáké ženě a je vidět, že je člun plný žen. Když ale ke konci Rose vykládá o počtu zemřelých, je na člunu většina mužů.

13.) [logické chyby] Rose je s Jackem v podpalubí v tom autě a Rose vtáhne Jacka přes přední sklo dovnitř. Nikde jsem si nevšimla, že by to okno zavřeli, ale přesto se ten prostor uvnitř zapaří, jak tak dýchají.

14.) [audio-chyby] Ve scéně, kdy Titanic odjíždí z přístavu Jack při pohledu na delfíny říká: "Podívej, tamhle ten skočil.", ale tuto větu pronesl dřív než delfín opravdu skočí.

15.) [úmyslné chyby] Když Jack maluje Rose, při záběru na jeho prsty na začátku malování je vidět, že mají jiný tvar i barvu nehtu než prsty, které skutečně malovaly obrázek.

16.) [logické chyby] Když ke konci leží Rose na posteli, tak má na nočním stolku fotografie, ale na nich je vyfocená jenom z období kdy Titanik šel ke dnu. Nemá tam žádné fotky z děctví nebo když už je starší. A neříkala na začátku filmu, že si sebou vozí všechny fotografie.

17.) [ostatní] Když je Jack se svým kamarádem na přídi a sledují delfíny, tak se Jackovi vůbec nehýbou vlasy.

18.) [posloupnost] Chvíli před tím než si Jack s Rose vylezou na dveře od skříně (loď je už pod vodou), tak v dálce jsou vidět asi 2 další lodě.

19.) [historické chyby] Když se Titanic potopí a čluny hledají živé lidi, tak námořníci svítí takovými dlouhými baterkami, ale v té době byly jen lampové svítilny...nemyslíte?

20.) [faktické chyby] Při útěku z lodi nemají pasažéři vůbec páru u pusy.

21.) [logické chyby] Když Rose zachraňuje Jacka v podpalubí pouta mu přesekne sekerou. Ale co bylo v tý trubce kterou přesekla? Vzduch? Plyn? Asi nic protože by to uteklo!

22.) [viditelné vybavení/štáb] Když Leonardo DiCaprio a Kate Winslet stojí při špici lodi a jakože tam létají, tak je perfektně vidět jak je kreslená ta paluba na té lodi.

23.) [posloupnost] Když chce Rose skočit a zabít se, tak se jí Jack zeptá, jestli byla někdy ve Wisconsinu. Když se jí na to ptá, tak je její obličej natočený k němu, když pak ale kamera zabere Rose, ta se dívá na druhou stranu. Přitom nebylo vidět, že by její obličej nějak změnil směr.

24.) [ostatní] Všimněte si na začátku jak v záběru, kdy se vynořují ponorky od Titanicu a vytahují ten trezor, je za lodí vidět pevnina.

25.) [faktické chyby] 3. Po celou dobu, co utíkají z lodi a venku je mráz, nemají ani Kate, ani Leonardo na vlasech námrazu. Až nakonec, když Leonardo umírá.

26.) [logické chyby] Když Rose zjistí, že přijíždí záchranný člun, připlave k mrtvole a vezme její kovovou píšťalku, na kterou několikrát zapíská. V skutečnosti musela být píšťalka omrznutá a Rose by rty k píšťalce přimrzli.

27.) [logické chyby] V scéne po potopení Titanicu, přijíždí k místu nehody záchranný člun. V něm je důstojník, kričí do megafónu a ozýva se ozvěna. Od čeho se ta ozvěna na širém moři odráží?

28.) [historické chyby] Jack vypráví Rose o jezeře ve Wisconsinu, kde jako kluk rybařil. Toto umělé jezero bylo vytvořeno v roce 1917.

29.) [logické chyby] Když se Jack dívá z okna (když je připoutaný poutami k trubce) je vidět, že voda je asi 1 metr nad oknem. Jenže když k němu přichází Rose tak voda klesla a je vidět okraj vody.

30.) [viditelné vybavení/štáb] Při scéně kdy Rose vstupuje do místnosti, kde jí bude Jack malovat, jí někdo otevře dveře, jelikož má plné ruce. Musí si držet šaty a držák pro Jacka. Dveře otvírá kulisák.

31.) [posloupnost] Když Rose rozbije sklo s požární sekerou, tak do toho praští a zbyde tam jeden střep, ale za okamžik je tam střepů hodně.

31.) [posloupnost] Když Rose prochází podbalubí, aby zachránila Jacka připoutaného k potrubí, tak narazí na skřínku ve které je sekera, rozbije okénko, aby sekeru vytáhla, ale v dalším záběru je okénko skřínky jako nové.

33.) [logické chyby] Když Ros unika výtahem, svůj úspěch deklaruje vstyčeným prostředníčkem, budoucím gestem z Bruklinu. I tak dost od děvčete, které se teprve učí plivat.

34.) [viditelné vybavení/štáb] Když přijede do přístavu auto a z něho začne vystupovat Kate Winslet, ve skle se odráží místo Titaniku kulisa s lešením.

35.) [posloupnost] Když Rose běží hledat pomoc pro Jacka, který je připoután, tak se brodí vodou. Kromě toho, že se několikrát změní výška zacákání jejích šatů, si můžeme všimnout ve scéně kdy běží po schodech nahoru, že jsou úplně suché.

Hlasujte pro chybu: PLUS / MINUS
Stav bodů: 146 / Hlasovalo: 332

Vloženo: Neznámo kdy.

36.) [historické chyby] Pouta, kterými je Jack připoután k trubce nebyla v roce 1912 ještě vynalezena. Používal se jiný tip, s jiným zamykáním.

37.) [historické chyby] Zajímavost: Když Rose a Jack utíkají po schodech dolů, tak po nich Cal střílí a zasáhne andělíčka, který se rozbije a zhroutí, ale ve skutečnosti je uchován dodnes.

38.) [historické chyby] Rádiové systémy v době Titanicu byli založeny na principu jiskřivého přenosu. My bychom nikdy nemohli slyšet čistý zvuk SOS (v morseově abecedě), jak tomu je ve filmu.

39.) [úmyslné chyby] Nakonci filmu říká Rose, že z moře bylo zachráněno 18 lidí. Ve skutečnosti jich bylo 32. Ale to by pak už nebylo tolik dramatické.

40.) [historické chyby] Pokud se pořádně podíváte na kapitánovu uniformu a ještě podrobněji na její knoflíčky tak uvidíte, že je na nich vyraženo 1922. Náš kapitán si je asi objednal z budoucnosti...

41.) [faktické chyby] Při jednom bočním záběru při potápění Titaniku vidíte čáry od vody. Ale ty jsou naprosto rovné. Copak voda by nedělal vlny, které by stříkaly a tak by linky byly nepravidelné?

42.) [chyby v animaci/efektech] # Když se voda valí skrz kopuli, je to určitě působivé, ale pokud se podíváte pořádně, popřípadě zpomaleně uvidíte okraj obrovského vědra.

43.) [posloupnost] Ve scéně, kde Jack přemluví Rose, aby neskákala, tak jeho límec mění tvar a pozici. Jednou odhaluje jeho košili podruhé zas ne.

44.) [viditelné vybavení/štáb] Když se Jack ptá kapitána, jestli s nimi opustí loď, tak můžete v zrcadle spatřit kameru.

45.) [historické chyby]  Když se ženy zmiňují o Freudovi, tak říkají, že muži jsou podle Freuda předpojatí. Ale pokud je známo, tak Freud výsledky své práce zveřejnil až v roce 1920. Tedy osm let po potopení Titanicu.

46.) [posloupnost] Papír poznámky mění během večeře barvu. Nejdříve je růžový, ale když se z něj čte tak je najednou bílý.

47.) [historické chyby] Pokud pozorně sledujete scénu, kde lidé nastupují do záchraných člunů, tak si můžete všimnout jednoho člověka s digitálními hodinkami. Že by už byly vynalezeny v roce 1912?

48.) [posloupnost] Když se Ross prochází po soukromé palubě s Calem, tak Cal pokládá svůj šálek na talířek dvakrát.

49.) [faktické chyby] Jackova kresba uhlem by nemohla ve vodě vydžet tak dlouho a nerozpustit se.

50.) [posloupnost] Když Rose v roce 1996 začíná vyprávět, má kulaté náušnice. Později je vidět s náušnicemi podlouhlými. Takže vypravuje několik dní?

51.) [ostatní] Během filmu se Rose mění barva očí.

52.) [faktické chyby] Je vidět delfíny, i když v těchto mořích nejsou.53.) [posloupnost] Ve scéně, kdy Jack učí Rose plivat, přichází matka Rose a Jackovi zůstane slina na bradě, kde změní tvar a pozici.

54.) [historické chyby] Obraz Nymfy od Moneta byl namalován až v roce 1920.

55.) [historické chyby] Když je Rose nahá, je vidět, že má oholená podpaždí. V té době to ale bylo vulgární.

56.) [faktické chyby] Když Titanic vyjíždí z přístavu, míjí v těsné blízkosti malou loďku, která se na vlnách, které jsou od Titanicu sotva zhoupne. Ve skutečnosti by byla takle malá loď, když by kolem ní projel takový obr, na šrot.

57.) [viditelné vybavení/štáb] Když se Titanic potapí (scéna kdy je loď kolmo k vodě a lidé padají dolů) jeden člověk při pádu dolů narazí na trn za který se loď přivazuje k břehu a ten se promáčkne jak guma. Většinou jsou ze železa.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil cheap

(Mashavam, 12. 12. 2017 22:27)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

titanik 1.2.

(agata, 27. 2. 2015 20:52)

Hele tak si puste ten titanik co ma dva dili ten je podle pravdy prezivsich a mnohem lepsi nez tenhle

AAAAAAAAAAAAAA

(Vit, 28. 12. 2007 12:42)

hej titanic je picovina hehe

Re:pro AAAAAAAA

(hodňoušek, 21. 8. 2012 14:31)

Ty asi nebudeš zrovna normální , když tohle píšeš.

Re: AAAAAAAAAAAAAA

(HANA, 20. 2. 2015 16:52)

HELE TO BY ME ZAJIMALO JAK TY BYS NATOCIL TENHLE FILM FAKT :/

CHYBY

(Niki, 9. 7. 2011 20:44)

Hele jako dobrej postřech...ale jako není jedno jestli v tom filmu jsou třeba ty digitální hodinky nebo baterky...myslím si,že všichni vědí,že to není opravdová loď :D...tenhle film je skvělej a upřímně,je mi jedno jestli je tam chyba nebo ne...jde o děj a ne o chyby!!!!

Re: CHYBY

( Karbanátek Božimír, 5. 7. 2012 2:50)

já jsem si fšimnul že tam opékali buřty v mikrovlnce, jedli je rukama a to přeci I. tř. je nepřýpustné. Naopak ve III. tř. chodily ve fraku, to je přeci hovaďina, že?

Re: Re: CHYBY

(eli, 15. 2. 2015 1:30)

Nebylo to naopak?? :)

Chyba c. 50

(eli, 15. 2. 2015 1:29)

Já si myslím, že Rose mohla klidně vyprávět i několik dní. Ono to každýmu příde jinak.

titanic je super

(Kajinka, 6. 3. 2010 13:25)

abyste všichni věděli tak titanic je film u kterýho se musí určitě všichni rozbrečet a mimochodem moje praprababička jela na titanicu ale nevim jestli přežila nebo ne.

Re: titanic je super

(bara, 11. 4. 2012 9:44)

to je blbost

Re: titanic je super

(Mamlas, 30. 12. 2013 14:07)

No vzledem že tu jseš dnes mezi námy tak ai jo :-)

není potřeba

(ježiši, 18. 12. 2012 22:04)

hele titanik je skvělej romantickej film. a může tam mít chyby já jsem to vydělA snad padestkrát a nevšimla jsem si toho t se némůžeš na to jen tak kouknout??? příště můžeš třeba koumat stmívání ne třeba

Nadpis není třeba

( Racek chechtavý, 5. 7. 2012 2:43)

Je to kruté číst příspěvky některých pisatelů, podle tehdejších zvyklostí nikdy Ross nemohla přijít od styku z člověkem nižší vrstvy, ani na ulici natož na lodi, kde bylo vše přísně střežené, je to naivní příběh a výmysl filmařů. Jinak film není špatný, chyby jsou i v jiných filmech, do kina jdu abych se pobavil, pisatel hledá chyby ve filmu a sám tam mrská jednu pravopisnou za druhou!

( Hujer Hustislav, 5. 7. 2012 2:22)

já ti něco řeknu k tomu, jak Titanic míjí malou loď, na šrot je tvůj mozek, z toho jak si hledal ty chyby. jak můžeš tvrdit takovu hovadinu. Na šrot by mohla být, kdby do ní najela, ale vlna ji nemůže poškodit, uvažuj mozkme ne prdelí! Příště napiš něco o filmu Babička, kolik je tam chyb, třeba Barunka když skáče přes plot pro pírko si roztrhne kaťe, ale ve skutečnosti žádné neměla, chodí totiž na ostro!

něco co jste zapomněli

(Martin, 31. 5. 2007 18:02)

zdar, když jsem zase jednou koukal na Titanic, všimnul jsem si že Call kresbu Rose roztrhl a ještě ty dvě půlky ukazoval té policii tam, ale jdyž ji na začátku našli, byla vcelku... schválně na to mrkněte...

Re: něco co jste zapomněli

(kika, 12. 5. 2012 18:59)

On roztrhal ten bílí papír

Re: něco co jste zapomněli

( Jasánek Rudolf, 5. 7. 2012 2:14)

Call ten papír roztrhl a vytřel si s ním prdel, jenže když ho ukazoval tak už byl čistý.

požádání

(neluša, 2. 4. 2009 20:53)

prosím můžete mi říct jak se jmenuje herečka v hravní roli titaniku mocinky moc prosim dekuji
(ale prave jmeno)

Re: požádání

( Jouda , 5. 7. 2012 2:11)

herečka se jmenuje Bohdalová Růžena