Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chyby ve filmu

9. 4. 2007

1.) [posloupnost] Jack se chystá malovat Rose, a udělá dlouhou, silnou čáru. Když je později záběr na kresbu, tak na ní není žádná čára, která by mohla být onen první tah.

2.) [historické chyby] Když kapitán Smith dává radistům rozkaz k vyslání žádosti o pomoc, napíše při tom na papír pozici 41 st. 46 min. SŠ a 50 st. 14 min. ZD, kterou skutečně Titanic té noci vysílal, ale až zhruba 45 minut po srážce. Při prvním volání o pomoc byla uvedena pozice 41 st. 44 m. SŠ a 50 st. 24 min ZD.
Zajimavost: Ani jedna z těchto pozic neodpovídá skutečné poloze vraku Titaniku.¨

3.) [ostatní] K natáčení filmu byl postaven pouze pravobok lodi. V přístavu Southampton, odkud Titanic vyplouval, byl ale přiražen ke břehu levobokem. Záběr se tak otočil a většina mávajících jsou najednou leváci.

4.) [historické chyby] Když Rose vybaluje v kabině své obrazy, tak se mezi nimi objeví i Avignonské slečny od Picassa. Podle filmu by tedy obraz měl skončit na dně oceánu, ale ten je dodnes k vidění v Louvre.

5.) [viditelné vybavení/štáb] Když Rose přesekává Jackovi pouta, tak řetěz pout položený na trubce je oddělený už před dopadem sekery.

6.) [viditelné vybavení/štáb] Když jde Jack na večeři, tak přichází ke skleněným dveřím, které jeden ze sluhů otevře. Ještě než se tak stane, můžete vidět odrážející se kameru na skleněné výplni dveří.

7.) [faktické chyby] Když už je část Titanicu pod vodou, tak si všimněte, že komíny jsou stále rovné vzhůru k nebi. Takže když byla loď potopena asi v úhlu 20°, tak komíny byly stále rovně.

8.) [faktické chyby] Při "nádherném" přechodu z minulosti do současnosti přes Roseino oko (určitě jim to dalo spoustu práce ;o) vyplývá, že duhovky Kate Winslet (Rose) a Gloria Stuart (stará Rose) jsou stejné, ale po dalším přechodu už má Gloria Stuart (stará Rose) takové vodnaté duhovky.

9.) [historické chyby] Když Jack kouří s přítelem na palubě lodi, tak jeho cigareta má filtr. Ale cigarety s filtrem se začaly vyrábět až později.

10.) [posloupnost] Když se Jack miluje s Rose, a Rose otiskne ruku na to sklo, tak má jiný tvar než zevnitř auta.

11.) [chyby v animaci/efektech] Když Rose běží hledat někoho, kdo by jí pomohl vysvobodit připoutaného Jacka, narazí na zmateného pána v bílém oblečení. Ten ji táhne pryč a Rose mu dá pěstí. Všimněte si, že herec má na ruce (kterou si chce dát na nos) červenou barvu a že má i červený (krvavý) nos ještě než se ho dotkne.

12.) [posloupnost] Caledonn se na člun dostane tak, že vezme nějakou holčičku a řekne, že je jediný koho má. Když nasedá na člun, dává ji podržet nějáké ženě a je vidět, že je člun plný žen. Když ale ke konci Rose vykládá o počtu zemřelých, je na člunu většina mužů.

13.) [logické chyby] Rose je s Jackem v podpalubí v tom autě a Rose vtáhne Jacka přes přední sklo dovnitř. Nikde jsem si nevšimla, že by to okno zavřeli, ale přesto se ten prostor uvnitř zapaří, jak tak dýchají.

14.) [audio-chyby] Ve scéně, kdy Titanic odjíždí z přístavu Jack při pohledu na delfíny říká: "Podívej, tamhle ten skočil.", ale tuto větu pronesl dřív než delfín opravdu skočí.

15.) [úmyslné chyby] Když Jack maluje Rose, při záběru na jeho prsty na začátku malování je vidět, že mají jiný tvar i barvu nehtu než prsty, které skutečně malovaly obrázek.

16.) [logické chyby] Když ke konci leží Rose na posteli, tak má na nočním stolku fotografie, ale na nich je vyfocená jenom z období kdy Titanik šel ke dnu. Nemá tam žádné fotky z děctví nebo když už je starší. A neříkala na začátku filmu, že si sebou vozí všechny fotografie.

17.) [ostatní] Když je Jack se svým kamarádem na přídi a sledují delfíny, tak se Jackovi vůbec nehýbou vlasy.

18.) [posloupnost] Chvíli před tím než si Jack s Rose vylezou na dveře od skříně (loď je už pod vodou), tak v dálce jsou vidět asi 2 další lodě.

19.) [historické chyby] Když se Titanic potopí a čluny hledají živé lidi, tak námořníci svítí takovými dlouhými baterkami, ale v té době byly jen lampové svítilny...nemyslíte?

20.) [faktické chyby] Při útěku z lodi nemají pasažéři vůbec páru u pusy.

21.) [logické chyby] Když Rose zachraňuje Jacka v podpalubí pouta mu přesekne sekerou. Ale co bylo v tý trubce kterou přesekla? Vzduch? Plyn? Asi nic protože by to uteklo!

22.) [viditelné vybavení/štáb] Když Leonardo DiCaprio a Kate Winslet stojí při špici lodi a jakože tam létají, tak je perfektně vidět jak je kreslená ta paluba na té lodi.

23.) [posloupnost] Když chce Rose skočit a zabít se, tak se jí Jack zeptá, jestli byla někdy ve Wisconsinu. Když se jí na to ptá, tak je její obličej natočený k němu, když pak ale kamera zabere Rose, ta se dívá na druhou stranu. Přitom nebylo vidět, že by její obličej nějak změnil směr.

24.) [ostatní] Všimněte si na začátku jak v záběru, kdy se vynořují ponorky od Titanicu a vytahují ten trezor, je za lodí vidět pevnina.

25.) [faktické chyby] 3. Po celou dobu, co utíkají z lodi a venku je mráz, nemají ani Kate, ani Leonardo na vlasech námrazu. Až nakonec, když Leonardo umírá.

26.) [logické chyby] Když Rose zjistí, že přijíždí záchranný člun, připlave k mrtvole a vezme její kovovou píšťalku, na kterou několikrát zapíská. V skutečnosti musela být píšťalka omrznutá a Rose by rty k píšťalce přimrzli.

27.) [logické chyby] V scéne po potopení Titanicu, přijíždí k místu nehody záchranný člun. V něm je důstojník, kričí do megafónu a ozýva se ozvěna. Od čeho se ta ozvěna na širém moři odráží?

28.) [historické chyby] Jack vypráví Rose o jezeře ve Wisconsinu, kde jako kluk rybařil. Toto umělé jezero bylo vytvořeno v roce 1917.

29.) [logické chyby] Když se Jack dívá z okna (když je připoutaný poutami k trubce) je vidět, že voda je asi 1 metr nad oknem. Jenže když k němu přichází Rose tak voda klesla a je vidět okraj vody.

30.) [viditelné vybavení/štáb] Při scéně kdy Rose vstupuje do místnosti, kde jí bude Jack malovat, jí někdo otevře dveře, jelikož má plné ruce. Musí si držet šaty a držák pro Jacka. Dveře otvírá kulisák.

31.) [posloupnost] Když Rose rozbije sklo s požární sekerou, tak do toho praští a zbyde tam jeden střep, ale za okamžik je tam střepů hodně.

31.) [posloupnost] Když Rose prochází podbalubí, aby zachránila Jacka připoutaného k potrubí, tak narazí na skřínku ve které je sekera, rozbije okénko, aby sekeru vytáhla, ale v dalším záběru je okénko skřínky jako nové.

33.) [logické chyby] Když Ros unika výtahem, svůj úspěch deklaruje vstyčeným prostředníčkem, budoucím gestem z Bruklinu. I tak dost od děvčete, které se teprve učí plivat.

34.) [viditelné vybavení/štáb] Když přijede do přístavu auto a z něho začne vystupovat Kate Winslet, ve skle se odráží místo Titaniku kulisa s lešením.

35.) [posloupnost] Když Rose běží hledat pomoc pro Jacka, který je připoután, tak se brodí vodou. Kromě toho, že se několikrát změní výška zacákání jejích šatů, si můžeme všimnout ve scéně kdy běží po schodech nahoru, že jsou úplně suché.

Hlasujte pro chybu: PLUS / MINUS
Stav bodů: 146 / Hlasovalo: 332

Vloženo: Neznámo kdy.

36.) [historické chyby] Pouta, kterými je Jack připoután k trubce nebyla v roce 1912 ještě vynalezena. Používal se jiný tip, s jiným zamykáním.

37.) [historické chyby] Zajímavost: Když Rose a Jack utíkají po schodech dolů, tak po nich Cal střílí a zasáhne andělíčka, který se rozbije a zhroutí, ale ve skutečnosti je uchován dodnes.

38.) [historické chyby] Rádiové systémy v době Titanicu byli založeny na principu jiskřivého přenosu. My bychom nikdy nemohli slyšet čistý zvuk SOS (v morseově abecedě), jak tomu je ve filmu.

39.) [úmyslné chyby] Nakonci filmu říká Rose, že z moře bylo zachráněno 18 lidí. Ve skutečnosti jich bylo 32. Ale to by pak už nebylo tolik dramatické.

40.) [historické chyby] Pokud se pořádně podíváte na kapitánovu uniformu a ještě podrobněji na její knoflíčky tak uvidíte, že je na nich vyraženo 1922. Náš kapitán si je asi objednal z budoucnosti...

41.) [faktické chyby] Při jednom bočním záběru při potápění Titaniku vidíte čáry od vody. Ale ty jsou naprosto rovné. Copak voda by nedělal vlny, které by stříkaly a tak by linky byly nepravidelné?

42.) [chyby v animaci/efektech] # Když se voda valí skrz kopuli, je to určitě působivé, ale pokud se podíváte pořádně, popřípadě zpomaleně uvidíte okraj obrovského vědra.

43.) [posloupnost] Ve scéně, kde Jack přemluví Rose, aby neskákala, tak jeho límec mění tvar a pozici. Jednou odhaluje jeho košili podruhé zas ne.

44.) [viditelné vybavení/štáb] Když se Jack ptá kapitána, jestli s nimi opustí loď, tak můžete v zrcadle spatřit kameru.

45.) [historické chyby]  Když se ženy zmiňují o Freudovi, tak říkají, že muži jsou podle Freuda předpojatí. Ale pokud je známo, tak Freud výsledky své práce zveřejnil až v roce 1920. Tedy osm let po potopení Titanicu.

46.) [posloupnost] Papír poznámky mění během večeře barvu. Nejdříve je růžový, ale když se z něj čte tak je najednou bílý.

47.) [historické chyby] Pokud pozorně sledujete scénu, kde lidé nastupují do záchraných člunů, tak si můžete všimnout jednoho člověka s digitálními hodinkami. Že by už byly vynalezeny v roce 1912?

48.) [posloupnost] Když se Ross prochází po soukromé palubě s Calem, tak Cal pokládá svůj šálek na talířek dvakrát.

49.) [faktické chyby] Jackova kresba uhlem by nemohla ve vodě vydžet tak dlouho a nerozpustit se.

50.) [posloupnost] Když Rose v roce 1996 začíná vyprávět, má kulaté náušnice. Později je vidět s náušnicemi podlouhlými. Takže vypravuje několik dní?

51.) [ostatní] Během filmu se Rose mění barva očí.

52.) [faktické chyby] Je vidět delfíny, i když v těchto mořích nejsou.53.) [posloupnost] Ve scéně, kdy Jack učí Rose plivat, přichází matka Rose a Jackovi zůstane slina na bradě, kde změní tvar a pozici.

54.) [historické chyby] Obraz Nymfy od Moneta byl namalován až v roce 1920.

55.) [historické chyby] Když je Rose nahá, je vidět, že má oholená podpaždí. V té době to ale bylo vulgární.

56.) [faktické chyby] Když Titanic vyjíždí z přístavu, míjí v těsné blízkosti malou loďku, která se na vlnách, které jsou od Titanicu sotva zhoupne. Ve skutečnosti by byla takle malá loď, když by kolem ní projel takový obr, na šrot.

57.) [viditelné vybavení/štáb] Když se Titanic potapí (scéna kdy je loď kolmo k vodě a lidé padají dolů) jeden člověk při pádu dolů narazí na trn za který se loď přivazuje k břehu a ten se promáčkne jak guma. Většinou jsou ze železa.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Reakce

(GabbyW, 15. 4. 2012 1:08)

Jak už bylo zmíněno, tak mnoho z výše zmíněných chyb vůbec není pravdivých. Mě tedy pobavilo těch údajných 18 zachráněných lidí - musela jsem si film raději znovu (již po sté) pustit, abych se ujistila, zda jsem blázen, či Rose skutečně mluví o šesti zachráněných lidech :D Každopádně tady frajer či frajerka všechny chyby opsal(a) z jiné stránky, neboť chyby ve filmu Titanic jsou již dlouho prodiskutovávané. A to proč? Protože je to jeden z nejlepších ne-li nejlepší film minulého a pravděpodobně zatím i tohoto století. (tímto skládám panu Cameronovi poklonu)
A autoru článku radím, aby se naučil pořádně psát a velmi důkladně si přečetl Gramatiku pro základní školy (mimochodem Rose nazývána nejdříve jako Ros, pak Ross.. Skutečně velmi zajímavé.. :))

...

(Anet, 14. 4. 2012 10:29)

Ano, především ty historické mýlky mě velmi pobavily. Není to nic proti filmu, podle mého názoru mu to stále neubírá na kráse. Jestlipak se najde chyba v nejkrásnější scéně, kdy Jack umrzá ve vodě a Rose ho tam následně strčí se slovy 'Nikdy nezapomenu...' ? Myslím, že ne

ou

(nikola, 11. 4. 2012 9:41)

já titanik miluju a je mi jedno jestli tam jsou chyby nebo ne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Titanic

(Nikita, 31. 3. 2012 20:40)

Nwm jaký film si viděla, ale v originále není vůbec tolik chyb jak ty tu popisuješ! Rozhodně něříká, že bylo zachráněno 18 lidí, ale pouhých 6 + 700 na lodích. Místo toho aby si to tu kritizovala (nebo kritizoval, nevím jestli si holka nebo kluk), tak natoč svůj vlastní dokonalý film, bez jediné chyby. Myslím že by nevyhrál ani TÝTÝ natož 11 oscarů!

Titanic

(Misa21, 21. 12. 2011 18:41)

Myslim ze tady nejde vubec o nejaky chyby jde o to co se stalo a proc. Jde o utrpeni a smrti zbytecne smrti asi 1517 lidi. A vy hledate chyby ve filmu. Skuste se trochu vzit do situace vsech co to zazili. Ja vzdavam cest vsem tem co tam zahynuli.

Ehm..!

(Andy, 30. 1. 2008 21:25)

Je sice pravda, že ve filmu Titanic jsou některé úsměvné chyby, ale je to jen film..Podle mě, je vážně úžasné si uvědomit, že tam nějaké chybičky jsou a dodávám, že tady v tomto fimlu to není až tak alarmující..:) Zažila jsem film, kde zuřila bitva, ve které do sebe píchali kopím a vzdadu jen hrkavě, loudavým tempem nákladní vůz značky Tatra..:) Nicméně, tohle jsem vážně viděla na hodně stránkách, netuším kdo je autor, ale upřímně ho obduvuji..Teď něco málo ke komentáři
Marie Novíkové:Jak už tady někdo prohlásíl, máš pocit, že někdo vymyslel většího titána než byl Titanic? Myslím, že upřímně ne! Nemám pocit, že najdeš momentálně na nějaké takto veliké lodi kliky ze zlata, stříbrné příbory a další luxusní vymoženosti..Mimoto, nevím jak vy ale určitě při pravé zkáze lodi nebyla taková romantika jako mezi Jackem a Rose...musí se na to brát ohledy, mělo to upoutat a strhnout vlnu ohlasů a to se podařilo..mě to tedy strhlo a nestydím se přiznat že kekonci fimlmu brečím jako želva...:)

Re: Ehm..!

(sona, 5. 9. 2011 12:14)

suhlasim

CHYBA

(............, 21. 7. 2011 12:39)

NEVŠIMLA JSEM SI ŽE BYL PAPÍREK PŘI VEČEŘI RŮŽOVEJ JA VIDĚLA ŽE BYL ŽLUTEJ A POTOM BÍLEJ

chyby

(Štěpa, 21. 7. 2011 12:27)

těch chib jsem si nevšimla a je mi uplně jedno jestli tam jsou nebo ne.

titanic

(pajuska, 20. 3. 2010 18:56)

Ty Marie NOVÁKOVÁ JAK MŮŽETE ŘÍCT ŽE MŮŽE NĚCO BÝT LEPŠÍ NEŽ TITANIC.TITANIC JE TA NEJ. LOD NA SVĚTĚ ASI SI ŘÍKÁTE ŽE SEM MAGOR ALE TO CO TADY PÍŠĚTĚ NENÍ VŮBEC PRAVDA.VIM TOHO OHODNĚ VÍC NEŽ VY O TITANICU .BEZ URÁŽKY

Jedna z mnoha

(detail, 29. 12. 2009 21:03)

Nazdárek. Chtěl bych jen něco k těm chybám. Konkrétně č. 21, nevšiml jsem si že by při přesekávání pout v podpalubí byla požkozena i ta trubka ke které byl připoután, ale pokud ano mohla být klidně prázdná, neboď se také mohlo jednat o odpad. Jak známo když ho nikdo nepoužívá je prázdná. Dále nejhorší na tom je když si filmaři vymýšlejí kvůli dramatičnosti jako např. když se voda valí onou skleněnou kopulí. Tato kopule byla umístěna nad hlavním schodištěm první třídy to jest mezi prvním a druhým komínem a až k této části provázelo loď klesání pod hladinu ještě relativně v klidu, ne tedy žádný blázinec. Takže logicky měla voda dostatek času zaplavit tyto prostory pod kopulí ze vnitř lodi tedy odspodu po schodišti. Nastala by přeci jenom ta situace, že by voda vnitřkem lodi nepostupovala tak rychle, zaplavilo by se schodiště z boku z palub A,B,i C, které byly vůdči okolní vodě prakticky snadno přístupné díky promenádám. Takže tak jako tak, by byl prostor schodiště na člunové palubě, což je přímo pod kopulí, zatopen ještě dříve než by byla voda schopna svojí vahou tuto skleněnou kopuli z vrchu prolomit. Proto mě ani nepřekvapuje možnost spatřit nějaké "vědro". Zkrátka byl film dost upraven oproti realitě, avšak je to nutnost, neboť na tří hodinový surový dokument o lodi která kromě svého osudu nebyla ničím vyjímečná, by asi jen tak někdo nezašel. A ještě jedno si neodpustím: do určité chvíle vysí prázdná lana od záchraných člunů kolmo ke všem palubám, i když loď je v tu dobu nakloněna již nějakých 20 stupňů. Jinak to ale máš dobrý.

Titanik

(......, 18. 11. 2009 21:19)

Je to pravda titanik byl stalo se to podle pravdy to by asi v televizi nebylo to jak si tam s tou paní co přežila ta co měla ráda toho Jacka tak si tam s ní povídali o titaniku a vyprávěla jim tam něco

Ota Chladek

(Ota, 11. 9. 2009 20:39)

me se ten film libi a ze tam sou chyby to mi je jedno ja se pokazdy rozbrecim i kdybych to vydeel po padesaty tak me slzi vzdycky vytrisknout tak se mejte cau

Můj názor

(kozder, 11. 7. 2009 15:44)

Líbí se mi to __ ale jako nemyslíte že ty chyby sou tam naschval __ kde by asi sehnali přesně ty samá pouta co byli v té době?___ a kdo by se díval nějakému důstojníkovi na jeho knoflíky?? ___ je to blbost co tu píšete ___ ten film je úžásnej a tohle je fakt blbost ___ sory je to můj názor a je to tak!!

titanic

(marta, 25. 1. 2009 12:01)

Titanic je ten nejlepší nahrátý film podle legendy i když tam jsou chyby.

ještě něco :-)

(Mája, 31. 12. 2008 18:14)

Jo ještě vysvětleni chyby kdy jack a Rose dělají že leti: Dělali to ve studiu kde bylo zabradli a za nimi zelene platno( kdyby ta dělali skutecně na lodi mohli by prepadnout a film by se asi nedotočil)
Chyba č. 12: Caledonn sice vezme holčičku a poda ji te ženě ale loď se rychle začne potapět a do člunu začnou plavat muži ze 3 třidy kteři ty ženy shodi jenom Caledonn se tam udrží.
51. Mění sw barva očí to je normalní moje kamoška měla jedn den zelenohněde oči a druhy den zase hněde
25.namraza se udělala už při potopě jak byla loď kolmo a při Jackovi smrti byla vidět už dobře protože měli mokre vlasy

Názor

(Mája, 31. 12. 2008 17:46)

Ty chyby nejsou skoro vidět a myslim že na to že je to natočeno před 11 lety tak je to super film :-)

heh

(DanePxCZ, 30. 11. 2008 20:13)

Chyby v chybách (Jirka, 11. 05. 2007 12:43)
V sedmičce se píše: Když už je část Titanicu pod vodou, tak si všimněte, že komíny jsou stále rovné vzhůru k nebi. Takže když byla loď potopena asi v úhlu 20°, tak komíny byly stále rovně.
No ale komíny na titaniku nebyly rovné ale ve sklonu 20 stupňů tím pádem komíny při potápění musí být rovné, nebo ne?

37 Cal nezasáhl andělíčka ale nějakou dřevěnou růži i co...

49 Jackova kresba mohla ve vodě vydržet protože byla celou dobu v koženém obalu. Z Titanicu dokonce vytáhli peněženku ve které byly papírové peníze a ty dnes můžete vidět v muzeu...

29 voda klesla protože se loď naklání...
==============================================
dobře jirka !

Muj nazor

(Marky, 28. 10. 2008 21:26)

Promintě ale příběh Rose a Jacka je vymyšlený!!Není to pravdivý přiběh..tito dva lide na palubě Titaniku nebyli...je to pouze vymyšleny příběh aby byl hezký film o zkáze lodi.a to že hledate chyby...směšné.akorát to kazí dojem celého velkolepého filmu a ten dojem vám snad nikdo nesebere ne??...tot muj názor.

Díky

(Míša, 26. 7. 2008 16:57)

Ahojky, jsem ráda, že jsem našla tenhle blog.O vraky lodí a hlavně Titaniku se zajímám už hodně dlouho a nikdy jsem v tom filmu nenašla tolik chyb jako ty. JEŠTĚ DNESKA SE NA NĚJAKÉ CHYBY PODÍVÁM.