Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chyby ve filmu

9. 4. 2007

1.) [posloupnost] Jack se chystá malovat Rose, a udělá dlouhou, silnou čáru. Když je později záběr na kresbu, tak na ní není žádná čára, která by mohla být onen první tah.

2.) [historické chyby] Když kapitán Smith dává radistům rozkaz k vyslání žádosti o pomoc, napíše při tom na papír pozici 41 st. 46 min. SŠ a 50 st. 14 min. ZD, kterou skutečně Titanic té noci vysílal, ale až zhruba 45 minut po srážce. Při prvním volání o pomoc byla uvedena pozice 41 st. 44 m. SŠ a 50 st. 24 min ZD.
Zajimavost: Ani jedna z těchto pozic neodpovídá skutečné poloze vraku Titaniku.¨

3.) [ostatní] K natáčení filmu byl postaven pouze pravobok lodi. V přístavu Southampton, odkud Titanic vyplouval, byl ale přiražen ke břehu levobokem. Záběr se tak otočil a většina mávajících jsou najednou leváci.

4.) [historické chyby] Když Rose vybaluje v kabině své obrazy, tak se mezi nimi objeví i Avignonské slečny od Picassa. Podle filmu by tedy obraz měl skončit na dně oceánu, ale ten je dodnes k vidění v Louvre.

5.) [viditelné vybavení/štáb] Když Rose přesekává Jackovi pouta, tak řetěz pout položený na trubce je oddělený už před dopadem sekery.

6.) [viditelné vybavení/štáb] Když jde Jack na večeři, tak přichází ke skleněným dveřím, které jeden ze sluhů otevře. Ještě než se tak stane, můžete vidět odrážející se kameru na skleněné výplni dveří.

7.) [faktické chyby] Když už je část Titanicu pod vodou, tak si všimněte, že komíny jsou stále rovné vzhůru k nebi. Takže když byla loď potopena asi v úhlu 20°, tak komíny byly stále rovně.

8.) [faktické chyby] Při "nádherném" přechodu z minulosti do současnosti přes Roseino oko (určitě jim to dalo spoustu práce ;o) vyplývá, že duhovky Kate Winslet (Rose) a Gloria Stuart (stará Rose) jsou stejné, ale po dalším přechodu už má Gloria Stuart (stará Rose) takové vodnaté duhovky.

9.) [historické chyby] Když Jack kouří s přítelem na palubě lodi, tak jeho cigareta má filtr. Ale cigarety s filtrem se začaly vyrábět až později.

10.) [posloupnost] Když se Jack miluje s Rose, a Rose otiskne ruku na to sklo, tak má jiný tvar než zevnitř auta.

11.) [chyby v animaci/efektech] Když Rose běží hledat někoho, kdo by jí pomohl vysvobodit připoutaného Jacka, narazí na zmateného pána v bílém oblečení. Ten ji táhne pryč a Rose mu dá pěstí. Všimněte si, že herec má na ruce (kterou si chce dát na nos) červenou barvu a že má i červený (krvavý) nos ještě než se ho dotkne.

12.) [posloupnost] Caledonn se na člun dostane tak, že vezme nějakou holčičku a řekne, že je jediný koho má. Když nasedá na člun, dává ji podržet nějáké ženě a je vidět, že je člun plný žen. Když ale ke konci Rose vykládá o počtu zemřelých, je na člunu většina mužů.

13.) [logické chyby] Rose je s Jackem v podpalubí v tom autě a Rose vtáhne Jacka přes přední sklo dovnitř. Nikde jsem si nevšimla, že by to okno zavřeli, ale přesto se ten prostor uvnitř zapaří, jak tak dýchají.

14.) [audio-chyby] Ve scéně, kdy Titanic odjíždí z přístavu Jack při pohledu na delfíny říká: "Podívej, tamhle ten skočil.", ale tuto větu pronesl dřív než delfín opravdu skočí.

15.) [úmyslné chyby] Když Jack maluje Rose, při záběru na jeho prsty na začátku malování je vidět, že mají jiný tvar i barvu nehtu než prsty, které skutečně malovaly obrázek.

16.) [logické chyby] Když ke konci leží Rose na posteli, tak má na nočním stolku fotografie, ale na nich je vyfocená jenom z období kdy Titanik šel ke dnu. Nemá tam žádné fotky z děctví nebo když už je starší. A neříkala na začátku filmu, že si sebou vozí všechny fotografie.

17.) [ostatní] Když je Jack se svým kamarádem na přídi a sledují delfíny, tak se Jackovi vůbec nehýbou vlasy.

18.) [posloupnost] Chvíli před tím než si Jack s Rose vylezou na dveře od skříně (loď je už pod vodou), tak v dálce jsou vidět asi 2 další lodě.

19.) [historické chyby] Když se Titanic potopí a čluny hledají živé lidi, tak námořníci svítí takovými dlouhými baterkami, ale v té době byly jen lampové svítilny...nemyslíte?

20.) [faktické chyby] Při útěku z lodi nemají pasažéři vůbec páru u pusy.

21.) [logické chyby] Když Rose zachraňuje Jacka v podpalubí pouta mu přesekne sekerou. Ale co bylo v tý trubce kterou přesekla? Vzduch? Plyn? Asi nic protože by to uteklo!

22.) [viditelné vybavení/štáb] Když Leonardo DiCaprio a Kate Winslet stojí při špici lodi a jakože tam létají, tak je perfektně vidět jak je kreslená ta paluba na té lodi.

23.) [posloupnost] Když chce Rose skočit a zabít se, tak se jí Jack zeptá, jestli byla někdy ve Wisconsinu. Když se jí na to ptá, tak je její obličej natočený k němu, když pak ale kamera zabere Rose, ta se dívá na druhou stranu. Přitom nebylo vidět, že by její obličej nějak změnil směr.

24.) [ostatní] Všimněte si na začátku jak v záběru, kdy se vynořují ponorky od Titanicu a vytahují ten trezor, je za lodí vidět pevnina.

25.) [faktické chyby] 3. Po celou dobu, co utíkají z lodi a venku je mráz, nemají ani Kate, ani Leonardo na vlasech námrazu. Až nakonec, když Leonardo umírá.

26.) [logické chyby] Když Rose zjistí, že přijíždí záchranný člun, připlave k mrtvole a vezme její kovovou píšťalku, na kterou několikrát zapíská. V skutečnosti musela být píšťalka omrznutá a Rose by rty k píšťalce přimrzli.

27.) [logické chyby] V scéne po potopení Titanicu, přijíždí k místu nehody záchranný člun. V něm je důstojník, kričí do megafónu a ozýva se ozvěna. Od čeho se ta ozvěna na širém moři odráží?

28.) [historické chyby] Jack vypráví Rose o jezeře ve Wisconsinu, kde jako kluk rybařil. Toto umělé jezero bylo vytvořeno v roce 1917.

29.) [logické chyby] Když se Jack dívá z okna (když je připoutaný poutami k trubce) je vidět, že voda je asi 1 metr nad oknem. Jenže když k němu přichází Rose tak voda klesla a je vidět okraj vody.

30.) [viditelné vybavení/štáb] Při scéně kdy Rose vstupuje do místnosti, kde jí bude Jack malovat, jí někdo otevře dveře, jelikož má plné ruce. Musí si držet šaty a držák pro Jacka. Dveře otvírá kulisák.

31.) [posloupnost] Když Rose rozbije sklo s požární sekerou, tak do toho praští a zbyde tam jeden střep, ale za okamžik je tam střepů hodně.

31.) [posloupnost] Když Rose prochází podbalubí, aby zachránila Jacka připoutaného k potrubí, tak narazí na skřínku ve které je sekera, rozbije okénko, aby sekeru vytáhla, ale v dalším záběru je okénko skřínky jako nové.

33.) [logické chyby] Když Ros unika výtahem, svůj úspěch deklaruje vstyčeným prostředníčkem, budoucím gestem z Bruklinu. I tak dost od děvčete, které se teprve učí plivat.

34.) [viditelné vybavení/štáb] Když přijede do přístavu auto a z něho začne vystupovat Kate Winslet, ve skle se odráží místo Titaniku kulisa s lešením.

35.) [posloupnost] Když Rose běží hledat pomoc pro Jacka, který je připoután, tak se brodí vodou. Kromě toho, že se několikrát změní výška zacákání jejích šatů, si můžeme všimnout ve scéně kdy běží po schodech nahoru, že jsou úplně suché.

Hlasujte pro chybu: PLUS / MINUS
Stav bodů: 146 / Hlasovalo: 332

Vloženo: Neznámo kdy.

36.) [historické chyby] Pouta, kterými je Jack připoután k trubce nebyla v roce 1912 ještě vynalezena. Používal se jiný tip, s jiným zamykáním.

37.) [historické chyby] Zajímavost: Když Rose a Jack utíkají po schodech dolů, tak po nich Cal střílí a zasáhne andělíčka, který se rozbije a zhroutí, ale ve skutečnosti je uchován dodnes.

38.) [historické chyby] Rádiové systémy v době Titanicu byli založeny na principu jiskřivého přenosu. My bychom nikdy nemohli slyšet čistý zvuk SOS (v morseově abecedě), jak tomu je ve filmu.

39.) [úmyslné chyby] Nakonci filmu říká Rose, že z moře bylo zachráněno 18 lidí. Ve skutečnosti jich bylo 32. Ale to by pak už nebylo tolik dramatické.

40.) [historické chyby] Pokud se pořádně podíváte na kapitánovu uniformu a ještě podrobněji na její knoflíčky tak uvidíte, že je na nich vyraženo 1922. Náš kapitán si je asi objednal z budoucnosti...

41.) [faktické chyby] Při jednom bočním záběru při potápění Titaniku vidíte čáry od vody. Ale ty jsou naprosto rovné. Copak voda by nedělal vlny, které by stříkaly a tak by linky byly nepravidelné?

42.) [chyby v animaci/efektech] # Když se voda valí skrz kopuli, je to určitě působivé, ale pokud se podíváte pořádně, popřípadě zpomaleně uvidíte okraj obrovského vědra.

43.) [posloupnost] Ve scéně, kde Jack přemluví Rose, aby neskákala, tak jeho límec mění tvar a pozici. Jednou odhaluje jeho košili podruhé zas ne.

44.) [viditelné vybavení/štáb] Když se Jack ptá kapitána, jestli s nimi opustí loď, tak můžete v zrcadle spatřit kameru.

45.) [historické chyby]  Když se ženy zmiňují o Freudovi, tak říkají, že muži jsou podle Freuda předpojatí. Ale pokud je známo, tak Freud výsledky své práce zveřejnil až v roce 1920. Tedy osm let po potopení Titanicu.

46.) [posloupnost] Papír poznámky mění během večeře barvu. Nejdříve je růžový, ale když se z něj čte tak je najednou bílý.

47.) [historické chyby] Pokud pozorně sledujete scénu, kde lidé nastupují do záchraných člunů, tak si můžete všimnout jednoho člověka s digitálními hodinkami. Že by už byly vynalezeny v roce 1912?

48.) [posloupnost] Když se Ross prochází po soukromé palubě s Calem, tak Cal pokládá svůj šálek na talířek dvakrát.

49.) [faktické chyby] Jackova kresba uhlem by nemohla ve vodě vydžet tak dlouho a nerozpustit se.

50.) [posloupnost] Když Rose v roce 1996 začíná vyprávět, má kulaté náušnice. Později je vidět s náušnicemi podlouhlými. Takže vypravuje několik dní?

51.) [ostatní] Během filmu se Rose mění barva očí.

52.) [faktické chyby] Je vidět delfíny, i když v těchto mořích nejsou.53.) [posloupnost] Ve scéně, kdy Jack učí Rose plivat, přichází matka Rose a Jackovi zůstane slina na bradě, kde změní tvar a pozici.

54.) [historické chyby] Obraz Nymfy od Moneta byl namalován až v roce 1920.

55.) [historické chyby] Když je Rose nahá, je vidět, že má oholená podpaždí. V té době to ale bylo vulgární.

56.) [faktické chyby] Když Titanic vyjíždí z přístavu, míjí v těsné blízkosti malou loďku, která se na vlnách, které jsou od Titanicu sotva zhoupne. Ve skutečnosti by byla takle malá loď, když by kolem ní projel takový obr, na šrot.

57.) [viditelné vybavení/štáb] Když se Titanic potapí (scéna kdy je loď kolmo k vodě a lidé padají dolů) jeden člověk při pádu dolů narazí na trn za který se loď přivazuje k břehu a ten se promáčkne jak guma. Většinou jsou ze železa.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pche

(Moc jako, 11. 5. 2008 0:37)

33.) [logické chyby] Když Ros unika výtahem, svůj úspěch deklaruje vstyčeným prostředníčkem, budoucím gestem z Bruklinu. I tak dost od děvčete, které se teprve učí plivat./// Mnuu, to gesto se pouzivalo mnohem driv, nez se Titanic potopil! Pouzivali ho stari farmari jako znameni na porazku!

50.) [posloupnost] Když Rose v roce 1996 začíná vyprávět, má kulaté náušnice. Později je vidět s náušnicemi podlouhlými. Takže vypravuje několik dní?// Ano, presne. Vypravovala presne tri a pul dne.. Pak sla hodit ten sutr do oceanu...


56.) [faktické chyby] Když Titanic vyjíždí z přístavu, míjí v těsné blízkosti malou loďku, která se na vlnách, které jsou od Titanicu sotva zhoupne. Ve skutečnosti by byla takle malá loď, když by kolem ní projel takový obr, na šrot./// nevis, v jaky vzdalenosti ta lod byla! Nemuzes proto s stoprocentni jistotou rici, ze by byla nasrot.

46.) [posloupnost] Papír poznámky mění během večeře barvu. Nejdříve je růžový, ale když se z něj čte tak je najednou bílý.// Co kdyz tech papiru bylo vice? ;)chyba s fotkama

(káťa, 12. 3. 2008 11:28)

Pokud se zde dohadujete o fotkách Rose z dětství, tak si uvědomte,že Rose po potopení Titaniku změnila identitu. Pod svým prvým jménem byla zapsána mezi oběťmi. Takže se asi těžko mohla dostat ke svým věcem z dětství, když i pro svoji matku již nežíla, nemyslíte

hehe

(Bramborák, 13. 2. 2008 13:42)

je to super, ale každý dělá chyby
navíc když nastupovali do člunů, mělo hodinky určitě víc lidí nebo jako digitálky jen vypadaly

celý článek ukraden

(weri, 10. 1. 2008 18:25)

Je docela pěkné, jak se tu vzdáváte hold autorovi blogu, kolik našel chyb ve filmu. Bohužel musím konstatovat, že celý článek byl kompletně zkopírován z kfilmu.net. Pro autora blogu, proto bych chtěl požádat autora blogu, ať článek smaže. Pokud tak neučiní, budu muset napsat adminům estranky.cz, aby to udělali za něj.

Přeji hezký den

weri
kfilmu.net

detaily

(Dana Morávková, 23. 12. 2007 14:12)

Tento film byl točen podle viprávění lidí kteří opravdu zažili zkázu Titaniku...Ale je jasné že chyby by se dělat neměli...Jenže nesmíte to brát uplně doslova protože něco je ktomu přidaný....

aaaabbby

(malman, 21. 12. 2007 17:38)

Je to zbytecne si vsimat nejakych chyb ten film je good

Specialistko

(Chitta, 25. 9. 2007 13:56)

Tak to je fakt ubohy asi je jasny ze kdyz ten film natocili o nekolik let pozdeji tak ze to nebude do detailu protoze nikdo nevi jak to presne bylo!!A nikdo to nedokaze natocit presne a i kdyz tam jsou nedostatky tak ti co na Titanic koukali vnimaji ten film tak,ze se to stalo a ze na te lodi umrelo nekolik desitek lidi a ne tak,ze by posuzovali ten fim!!NIC NENI BEZCHYBNE!!

Vlny

(Kaca, 14. 9. 2007 22:20)

JO a jeste s temi vlnmi jak by meli sesrotit lodivot(lod ktera vedla titanic)..tak velke lode neelaji vlny spom jsem ted o prazdninah byla na zoceanskem parniku Costa Fortuna ktera je vedsi od titanicu a ta delala minimalni vlnicky...takze tam chyba neni!!!

oprava:D

(Adéla, 28. 8. 2007 20:32)

pardon omylem se mi to odtuklo, takže pokračuju...:D49)Co se týče tý kresby už to tady někdo řekla před de mnou s těma deskama,nechápu proč by se to nemohlo uchowat,když se ještě našli skoro neporušený boty na dně moře a tak dále...
16)A ty fotky co si bere sebou...No tak to holt mohla tuhle tradici udělat až po tý katastrofě a by prostě měla všechno co je jí blízké u sebe kdyby se jí něco stalo nemyslíš?A když je na konci ten záběr tak jsou tam fotky,kde vypadá zaručeně starší než na 19 let...
Určitě tam maj hodně chyb i co se týče z historického hlediska...Co se ještě týče tý pozice tak to maj dobře protože v době kdy narazili to rycle spočítali,ale spletli se takže pak začali odesílat opravenou verzi...Maj to blbě i s tim rozlomenim,který se odehrálo hrozně mín nápadně...Příd se utruhla zdřejmě po tom,co lod byla skoro v kolmé poloze...Nebo ve filmu se první důstojník Murdoch zastřelí,ale ve skutečnosti ho prostě spláchla voda...Ale tak musíme brát v úvahu že je to velkofilm a že si to museli trochu přibarvit...Jinak to hodně překvapivě odpovídá skutečnosti...
Jinak musím uznat že máš dobrý postřehy(některý sice nesprávný)...:DNo to je asi všechno...A pokud se někdo o Titanic hodně zajmá,tak si pučte knížku Titanic od Miloše Hubáčka,je tam opravdu všchno...;-)

oprava...:D

(Adéla, 28. 8. 2007 20:23)

Tak jo mám pár výhrad...četla sem o tom dost podrobnou knížku od Hubáčku a ten film sem viděla nejmín padesátkrát takže,můžu do toho kecat...:D:D:DJo tak dyžtak Rose ve filmu řiká že z moře bylo vytáhnuto 6 lidí mimo 18,ale ve skutečnosti z vody vytáhlu ještě mín...Nevim kde si přišla na 32 lidí...To je hovadina...
Tak další chyba 25)Ta s tou námrazou ve vlasech...Ty když se suchou hlavou venku když je pod nulou tak se ti na nich začne dělat námraza nebbo co?To by se udělalo kdyby si tu hlavu měla mokrou...;-)
38)Dyžtak SOS vysílali jnm až uplně na konci jinak se před tim používal znak označující stav ohrožení CQD,je to blbě přeložený...Schválně si to pust někdy v angličtině...A v tý době měl Titanic nejdokonalejší radio-něco:D co zatim bylo kd vyrobeno...Kromě ještě Olympicu-pokud víš co to bylo za lod...
41)Jo a co se týče těch vln,tak v tu noc vůbec žádný vlnky ani ty nejmenší nebyli...Zní to neuvěřitelně ale je to tak...A Titanic když se potápěl tak se potápěl ze začátku pomalu,takže ani žádný vlny vyvolávat nemohl...
49)co se týče tý

...

(Abby, 5. 8. 2007 19:58)

Mně je vlastně jedno, jetsli tam jsou nebo nejsou nějaké chyby. Pokud by někdo z nás tenhle film měl natočit, tak se vsadím, že těch chyb by tam udělal daleko víc. Navíc hlavně záleží na provedení, záběrech, střihu a jiných věcech. No, jo. Hledat chyby jinde je jednoduší než u sebe, ale jinak...máš super postřehy :o)

naj naj

(ketka, 29. 7. 2007 17:52)

marie novakova v tem poslednim si nemela pravdu nikdy nebila ani neni ani nebude lepsi lod ako titanic chapes titanic byl je a bude naj naj naj chapes
nic nebude luxusnejsi lod ako bol titanic

.........

(........, 26. 7. 2007 17:57)

JÁ TEN BLOG NAŠLA KDYŽ JSEM HLEDALA CHYBY VE FILMECH a pak jsem dala myšky sránky a je to super akorát tam nechodí moc lidí.škoda,ale zkuste to,nebudete litovat.myška je super holka.

............

(........., 26. 7. 2007 17:51)

MRKNĚTE SE NA MYŠKY BLOG A NEBUDETE LITOVAT!

titanic

(bubla, 26. 7. 2007 17:37)

ta 14 chyba neni správná Jack řekl;PODÍVEJ JAK SKÁČE.

Opravená chyba

(Tomáš, 24. 7. 2007 1:19)

S těmi komíny máš Jirko pravdu.Ani naše vyhledávačka chyb není bezchybná,hold muži více rozumějí technice.

16)

(edík, 20. 7. 2007 13:37)

16 Když si sebou vozí všechny fotografie tak si přece nemohla vozit uplně všechny a jestli ano tak je docela možný že se v dětství nefotografovala.A jestli se fotografovala tak na ty fotografie zrovna nebyl záběr.

Ježis!

(Šmouliiinka, 11. 7. 2007 11:26)

Lidi je jasné že Titanic natáčeli v novějsí době,,,,tak je asi jasné že tam už bude i nová doba,,,myslim co se týče vecí:např.ty hodinky,,,atd.plostě to natáčeli jakoby se to stalo ted,,,ale každý ví že to bylo v roce 1912!!!!

reakce na Martina

(Petra, 16. 6. 2007 17:10)

Call kresbu Rose neroztrhl.. chtěl to udělat, ale nakonec řekl, že by to byla škoda.. a policii ukazoval všechny obrázky, které Jack maloval ;)

Každý dělá chyby

(Fanda, 9. 6. 2007 9:04)

Máš skutečně velký postřeh, ale každý chybuje.
Tento film byl tak rozsáhlý, že se tam nějaké ty chyby najít musely. Mimochodem ty tady máš také chyby (místo Rose máš někde Ros).